Firma ALBINOS sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Wdrożenie nowej technologii usług pralniczych w przedsiębiorstwie ALBINOS”.
Celem projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy ALBINOS Sp. z o.o. poprzez wdrożenie nowej, autorskiej i niestosowanej dotąd technologii prania tkanin delikatnych umożliwiającej zastosowanie dezynfekcji wtórnej na etapie płukania.
Technologia ta pozwoli na uzyskanie następujących korzyści:
- brak konieczności prania w wysokich temperaturach,
- brak konieczności stosowania związków piorących opartych na kwasach organicznych,
- oszczędność w zużyciu energii niezbędną do podgrzewania wody w standardowym procesie prania,
- praniu dezynfekcyjnemu będą mogły być poddane delikatniejsze tkaniny,
- automatyzacja transportu pomiędzy cząstkowymi procesami.
W celu wdrożenia opracowanego sposobu dezynfekcji tkanin i rozpoczęcia świadczenia nowej usługi zaplanowano następujące działania:
- Budowa hali produkcyjnej z częścią biurową (nie stanowiącą kosztu kwalifikowanego niniejszego projektu),
- Zakup: podawarki EMD, inteligentnego systemu podwieszanego do zarządzania transportem prania oraz czterech pralnicowirówek.
Całkowita wartość projektu: 6 826 580,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 3 516 572,50 PLN
ALBINOS Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Wdrożenie technologii wygładzania tkanin w procesie maglowania, z wykorzystaniem środka zmiękczającego”
Celem projektu jest:
- wdrożenie wyników prac B+R, przeprowadzonych na zlecenie Albinos Sp. z o.o. przez podmiot zewnętrzny,
- wdrożenie nowego procesu produkcyjnego, obejmującego sposób wygładzania tkanin podczas procesu maglowania z wykorzystaniem środka do zmiękczania tkanin (innowacja procesowa),
- wdrożenie ulepszonej usługi, która zaspokoi zidentyfikowane potrzeby odbiorców, w postaci gotowego produktu tekstylnego, bez zagnieceń o dodatkowych właściwościach użytkowych.
W ramach projektu założono zakup środka trwałego w postaci maszyn i urządzeń niezbędnych do utworzenia linii produkcyjnej w celu wdrożenia nowej technologii.
Całkowita wartość projektu: 2 065 355,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 929 409,75 PLN